loading

SEBZE 

PÜRESİ 

BESLENME

SEBZE PÜRESİ

2 su bardağı su içine 1 ortadan kesilmiş havuç, orta boy patates, 3 dal maydanoz (tercihen), 1 çorba kaşığı pirinç, 1 çorba kaşığı sıvı yağ (zeytinyağı-yağ piştikten sonra da eklenebilir) ile başlanır. Piştikten sonra yarısı ayrılır. Ezmeden buzdolabında saklanır. 1 hafta aynı şekilde devam edilir. 1. haftanın sonunda her seferinde yeni bir sebze eklenir. 5 sebze, 2 tahıl olmak üzere 7 çeşit ürünü geçmemeniz önerilir. Kullanılabilecek tahıllar ; Kırmızı mercimek, ince bulgur, irmik, pirinç her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere ikili kombinasyonlar yapılabilir.

Karnabahar, Lahana, Brokoli, Brüksel Lahanası, Bezelye gaz yapabilir. Deneyin, gerekirse vermeyin. Baklagiller ve Patlıcan yasak.

Çekirdekli sebzeler ( kabak, taze fasulye vb ) nin çekirdekleri ayıklanır. Tavuk ve et 1 ay sonra 7 aylıkken eklenir. Tavuk göğüs eti, yağsız dana eti günlük 50 gr. İlave edilir. Haftanın 4 günü kırmızı et, 2 günü tavuk kullanılır. 1 gün etsiz gündür.

😀 😀 😀  SOSİSLERE AFİYET OLSUN   😀 😀 😀

KULLANILACAK SEBZELER

Kereviz, Enginar, Kabak, 1 dilim balkabağı, 4 adet Cherry domates, Dolmalık biber, Pancar, Ispanak, Yer elması

Kırmızı tatlı biber, Taze fasulye 3 adet, Pırasa, Soğan, 1 diş sarımsak

Maydanoz (3 dal, dereotu), Çarliston biber, Bamya 4 adet, Semizotu 2 dal, Pazı, Kırmızı mercimek 1 tatlı tepeleme, Bulgur 1 çorba kaşığı, İrmik 1 tatlı kaşığı